3 tipy, jak zabavit děti na zahradě

16.4.2021

Čím rychleji se blíží léto, tím více se všichni těšíme, až budeme moci trávit slunečné dny na zahradě. Jak udělat letos zahradu místem, odkud děti nebudou chtít? Máme pro vás 3 tipy, jaké hračky nebo program zpestří dětem čas venku. Třeba se pak ani nebudou chtít vracet ke svým telefonům a tabletům. 

Dětské houpačky jsou evergreen venkovní zábavy. Zdroj: Pixabay

  1.  Skluzavky, houpačky a pískoviště  

Přímo za domem můžete mít vlastní dětské hřiště a ani kvůli tomu nemusíte kopat, betonovat nebo přestavovat. Pro letní sezónu si můžete pořídit přenosné dětské hřiště se skluzavkou i houpačkou. Plastové sety snadno na zahradu umístíte a na zimu je uklidíte. Navíc s nimi značně ušetříte. Samostatné skluzavky stojí kolem 1 tisíce korun. Set se skluzavkou a houpačkou necelé 4 tisíce korun. 

Chytré sety kombinují skluzavky, houpačky i basketbalové koše. Zdroj: Ministerstvohraček.cz 

Pokud máte na zahradě více místa, nebo doma více dětí, můžete si pustit i do stavby dřevěného dětského hřiště. V tom případě vyberte pro stavbu rovnou plochu a při každém kroku myslete na bezpečnost. Vhodné je také takovou stavbu konzultovat s odborníkem. 

Nebo zkuste využít to, co už na zahradě už máte. Stojí tam například pevný a vzrostlý strom? Přivažte na něj dětské houpačky a ze stromu je rázem hřiště. 

  1. Bazénky a vodní radovánky 

V parném létě na zahradě nesm chybět voda. Nafukovací bazének děti zabaví na dlouhé hodiny. Mohou se tam příjemné osvěžit v horkých dnech a navíc prozkoumávat nový živel. Přidejte k bazénu různé kbelíky, kachničky, lodičky a další hračky a uvidíte ty nadšené dětské obličeje. 

Nafukovací bazének navíc pomáhá dětem poznat vodu už od dětství, a tak překonat strach z koupání a plavání v hloubce. Je skvělou přípravou pro malé plavce. 

Až budete vybírat dětský bazének, narazíte na záplavu velikostí a tvarů. Přizpůsobte bazén své zahradě. Můžete sáhnout po malém kulatém bazénku, nebo pořídit velký polozapuštěný bazén. Nebojte se odvázat a pořídit dětem bazén ve tvaru krokodýla nebo želvy. Některé bazénky mají navíc i skluzavky nebo nafukovací zvířátka. 

A bazénky vodní zábava nekončí. Pro letní dny jsou skvělé také různé vodní hračky, jako vodní pistole, nebo fontánky. 

Tip: Když je venku na koupání zima, bazének vypusťte, vyčistěte a naplňte jej plastovými balonky. Prodloužíte si tak zábavu o celé měsíce. 
  1. Bojovky a úkoly 

Když už začne dětem zahrada připadat pořád stejná, vneste do ní trochu tajemství a příběhů. Připravte dětem bojovku po různých koutech zahrady. Schovejte jim do keřů a za stromy lístečky s úkoly a nechte je řešit záhady. 

S vaší pomocí objeví děti na zahradě nové poklady. Zdroj: Pexels

Nebo schovejte po zahradě drobné dobroty a počkejte, než je mají detektivové všechny najdou. 

Další zábavnou hrou může být připravit dětem sadu otázek, na které musí na zahradě odpovědět. Nechte je spočítat stromy, nebo najít co nejmenší a největší zvířátko v trávě. Zároveň se tak společně můžete učit o přírodě a květinách, které na zahradě rostou. 

Město pro děti