3 přírodní zajímavosti kolem Lysé hory

20.12.2017

Pokud máte volný víkend, rozhodně byste neměli sedět doma. Možná si říkáte, že na výlety se jezdilo jenom během letních, horkých dnů, ale není to tak. Na výlety přece můžete jezdit i během podzimních a zimních chladnějších dnů, jenom se trochu tepleji oblečete. Nejoblíbenější jsou výlety do přírody, a to během celého roku. Příroda je totiž krásná a jedinečná v každém ročním období. Pojďte proto nyní poznat třeba krásu Lysé hory. Lysá hora je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších turistických míst vůbec. Každý den zde potkáte desítky a někdy i stovky turistů, kteří se vydají po Bezručově výplazu až na její vrchol, odkud se kochají krásou nevšední přírody. Pokud se vydáte do Beskyd na víkend, přinášíme vám pár tipů na místa, která musíte navštívit. Co se týče ubytování, doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které se nachází přímo pod Lysou horou. Najdete zde dobré jídlo, příjemný personál i skvělý odpočinek ve wellness po náročném výletu.

1) Satinské vodopády

Vaší první zastávkou by jednoznačně měly být Satinské vodopády. Ty se nacházejí ještě pod Lysou horou, proto se za jejich krásou vydejte ještě dříve, než vystoupíte na vrchol hory. Najdete je konkrétně v údolí Satina, které se hojně využívají k rekreaci. Tyto vodopády jsou turisticky velice oblíbené. O tom svědčí i fakt, že sem lidé jezdí už od 19. století.

2) Šance

Hlavně během léta je hojně navštěvovaná vodní nádrž Šance. Tuto nádrž najdete na Ostravici u železniční zastávky stejného jména. Dneska má toto vodní dílo jedno jediné poslání, a sice je zásobárnou pitné vody a chrání před povodněmi. Navíc je označena pásmem hygienické ochrany, což zaručuje zdravotní nezávadnost vody a jakost.

3) Hora Travný

Když si Lysou horu vyjdete a poté ji i sejdete, měli byste vystoupat i na horu Travný. Tato hora se vypíná nad údolím dvou řek, a sice nad Mohelnicí a Morávkou. Cestu nahoru vám okoření například partyzánský bunkr nebo zdejší pomník partyzánů.

Město pro děti