Tvořivá dílna: třásně pro roztleskávačky

28.3.2017

Ať už chce jít vaše malá cácorka na školní zápas nebo se ze dne na den nadchla pro tancování, určitě k těmto činnostem potřebuje třásně. S těmi se fandí mnohem lépe a tanec díky nim získá na větší dynamice. Ačkoli třásně pro roztleskávačky dnes seženete v každém hračkářství, nemusíte za ně utrácet. Vyrobte si je sami doma pomocí našeho návodu!

Co budete potřebovat?

 

  • plastové sáčky na odpadky (množství podle toho, jak chcete mít třásně bohaté) – použít můžete jak tenčí sáčky, tak i silnější, barvy dle vlastního uvážení
  • 2 víčka od PET lahve
  • provázek
  • 2 gumičky
  • Nůžky

Jak si třásně vyrobit

 

Pytle na odpadky od sebe oddělte a naskládejte je na sebe tak, aby měly konce přesně u sebe. Pokud se rozhodnete pro vícebarevné třásně, pak jednotlivé pytle střídejte (například: černá, modrá, černá, modrá atd). Pytle nemusíte nijak rozkládat – nechte je v takovém stavu, ve kterém je odtrháváte od sebe. U pevnějších pytlů doporučujeme odstřihnout pevné sváry na spodním okraji.

 

Do středu poskládaných sáčků umístěte víčko od PET lahve, které bude sloužit jako držátko, a pytle okolo něho přehněte napůl.

 

Pomocí gumičky víčko upevněte a pro jistotu zavažte ještě provázkem, kdyby náhodou gumička praskla, ať se vám třásně nerozsypou. Kdo bude chtít, může provázek zavázat a vytvořit tak poutko, kterým si bude moci dítko třásně ovázat na zápěstí, případně někam pověsit.

 

Teď už jen stačí jednotlivé pytlíky rozstříhat od okraje směrem k víčku. Velikost proužků si zvolte sami, čím menší, tím bohatší budou třásně (na druhou stranu s tím bude více práce).

 

A máte hotovo!

 

Město pro děti