Tvořivá dílna: skořicová zubní pasta

4.3.2017

Nechtějí si vaše děti čistit zuby? Musíte je k tomuto prvku základní hygieny doslova nutit? Vymlouvají se na to, že jim pasta nechutná a hledají různé důvody, proč si zuby nemohou vyčistit? Pak pro vás máme tip, s jehož pomocí těmto dětským sabotážím utnete tipec!

Doma vyrobená zubní pasta

Věděli jste, že si zubní pastu můžete vyrobit a všechny volně dostupné výrobky plné chemikálií tak vyhodit do koše? Pokud ne, pak jste tu správně! Možná vás nemile překvapí, jaké škodliviny zubní pasty obsahují. Můžeme zde mluvit o parabenech, syntetických sladidlech, průmyslových pěnidlech, barvivech či ropných derivátech. A tím by seznam chemikálií ani zdaleka nekončil! Proto je mnohem lepší vyrobit si pastu pěkně po domácku a ze surovin, které tělu neubližují.

Jak si doma vyrobit zubní pastu?

Zaskočili jsme vás obsahem zubních past? Pak pro vás máme návod, jak si vyrobit domácí zubní pastu.

K její výrobě budete potřebovat:

  • bílou lávovou zem (jemné a k zubům šetrné čistidlo)
  • skořici
  • stévii
  • sezamový olej
  • éterický olej

Jak postupovat:

Připravte si misku, do které dejte 3 polévkové lžíce lávové země. Přidejte lžíci skořice a lžíci stévie. Dobře promíchejte a přidejte 3 lžíce sezamového oleje. Hustotu pasty můžete ovlivnit upravením množství oleje – čím méně, tím bude pasta hutnější. Na závěr přidejte pár kapiček éterického oleje dle vašeho výběru a opět dobře promíchat. Vzniklou pastu pak uložte do nádobky.

Město pro děti