Tvořivá dílna: samotvrdnoucí hmota

21.2.2018

Máte doma malého človíčka, který překypuje kreativitou a nápady z něho jen srší? Nebo je to malý tvořílek, který neustále potřebuje něco vyrábět? V tom případě se dokážeme vžít do vaší role a chápeme, že je mnohdy nad vaše síly neustále vymýšlet novou a novou zábavu. A víte co? Máme pro vás tip, se kterým se hravě zabaví nejen váš malý umělec, ale klidně i vy! Co kdybyste si vyrobili samotvrdnoucí hmotu, se kterou můžete vytvářet hotová umělecká díla?

Co budete na výrobu potřebovat?

Skvělou zprávou je, že na výrobu domácí samotvrdnoucí hmoty toho moc nepotřebujete. V podstatě si vystačíte se surovinami, které máte běžně doma. A pokud ne, tak je seženete prakticky na každém rohu.

Budete potřebovat:

  • jedlá soda
  • kukuřičný škrob
  • voda
  • vařečku
  • pánvičku

Jak na to?

Vidíte? Říkali jsme vám, že suroviny ani pomůcky nejsou vůbec náročné a že je má doma většina z nás. A teď se podržte: výroba rovněž není vůbec náročná! Jste připraveni na postup? Jdeme na to!

Jak postupovat:

  • Dva hrníčky jedlé sody, jeden hrníček kukuřičného škrobu a jeden hrníček vody dejte na pánev a míchejte je na středním stupni. Nelekejte se, že vám směs nejdříve zřídne, to je v pořádku. Postupně totiž začne houstnout a důležité je, abyste ji po celou dobu pečlivě míchali. Jakmile se hmota přestane lepit, je hotová a můžete ji sejmout z plotny. Hmotu nechte trochu vychladnout a pak s ní jděte ihned pracovat. Je totiž samotvrdnoucí a na vzduchu schne hrozně rychle, takže čím dříve začnete modelovat, tím lépe. Z hmoty můžete buď vykrajovat, nebo tvarovat – zkrátka na co zrovna budete mít náladu. Hotové výrobky je možné barvit, malovat na ně, brousit. Určitě si vyhrajete.
Město pro děti