Rekvalifikace – rozhodnutí z dobrých důvodů

16.9.2020

Letošní rok ve znamení koronavirové hrozby nám vskutku dopřál zajímavou podívanou a vytvořil živnou půdu pro změny ve všech možných podobách. V některých případech se jednalo o ztrátu zaměstnání, příjmů a jistoty. Možnost rekvalifikace tak přišla jako rozhodnutí z dobrých důvodů…

Nový pohled na dosavadní zaměstnání

Zejména v našich profesích se nám dostalo množství nečekaných podnětů, které zprostředkovaly zcela nový pohled na naše zaměstnání. Někdo například zjistil, že má ohleduplného šéfa se srdcem na pravém místě, který dokáže hbitě přizpůsobit nejen pracovní dobu a chod pracoviště novým nařízením, ale je ochoten umožnit i práci z domova.

Ztráta jistoty, stability a jistá nespokojenost se šíří napříč pracovišti nejen v naší zemi. Společností vibruje neblahý pocit ztráty kontroly nad našimi životy, ale zároveň i něco mnohem podstatnějšího. Nová touha po tom vzít svůj profesní život do vlastních rukou, nenechat si uniknout žádnou další příležitost, něco změnit a začít třeba úplně znovu. Dříve než dojde k zásadnímu rozhodnutí uzavřít aktuální profesní kapitolu a odstartovat éru novou, je dobré si říct, zda vám k lepší práci nepomůže další vzdělání, např. v podobě rekvalifikace z účetnictví.

Výpověď z práce? Berte to z té lepší stránky

Zcela zásadní světlo vrhá otázka, zda je touha změnit profesi poháněna negativní nebo pozitivní emocí. Jedná se o momentální rozčarování nad okolnostmi způsobené právě nejistým vyhlídkami v koronavirové době, které ještě více posílilo nespokojenost, nervozitu na pracovišti, problematické vztahy se vedením, zákazníky, dodavateli nebo kolegy? Anebo je motorem touha po osobním rozvoji, nových znalostech, dovednostech, flexibilnějším uplatnění na trhu práce a seberealizaci?

Změna oboru s pomocí rekvalifikace bude tím správným rozhodnutím pouze tehdy, pokud není cílem jen akutní potřeba opustit bod A, ale spíše objevit nové možnosti a posun k bodu B. 

Předpoklady k úspěchu jsou dány vnitřním postojem

Tento vnitřní postoj je jedním z prvních předpokladů pro úspěšné zdolání životního mezníku v podobě změny profese, který ale zároveň neponechává prostor pro žádné pochybnosti. Ti, co chtějí udržet krok ve svém byznysu chápou, že tou nejlepší investicí je rozvoj vlastního potenciálu a hledání své vlastní cesty. Svůj pozitivní náboj, odhodlání a přesvědčení pak snadno prezentují i budoucím zaměstnavatelům a rychle nachází nové uplatnění. Důvod je zřejmý. Každý zaměstnavatel chce sebevědomého, motivovaného a nadšeného zaměstnance, ne pouze přeběhlíka, který hledá alternativní, nouzové řešení.

Rekvalifikace s profesionály ve svém oboru

Důležitou roli hraje samozřejmě i vhodná volba nového oboru a kvalitního rekvalifikačního kurzu vedeného kompetentním lektorem, který je schopen předat všechny potřebné znalosti pro výkon profese. Do oborů s jistou budoucností a perspektivou neomylně patří oblasti, jako jsou marketing, účetnictví, daně a personalistika.

Rekvalifikační kurzy zaměřené na jednoduché nebo podvojné účetnictví, mzdové účetnictví, daňového specialistu, ale i zmiňovaný online marketing jsou velice populární a nabízí je bezpočet agentur. Jednou z nich je například společnost Orange Academy, která má třicetiletou tradicí výuky a čtyřicet poboček po celé České republice.

Město pro děti