Ovládněte své myšlení a staňte se pánem své mysli

8.11.2022

Stalo se vám někdy, že vás paralyzovaly pochybovačné myšlenky? Nebo že jste měli pocit, že vám praskne hlava z toho všeho, co musíte řešit nebo co se po vás chce?  

Co kdyby tak existoval metodický postup, jak naplno ovládnout svou mysl a stát se pánem své vlastní hlavy? Chtěli byste se o tom dozvědět?

Tato metoda se souhrnně jmenuje neurolingvistické programování (nlp) a využívají ho už celá léta velmi známí a úspěšní lídři a manažeři vytížených firem a korporací k fungování i v náročných a stresujících obdobích (o čemž je i tato doba – mnohým může připadat, že se tempo nároků rok od roku zvyšuje).

Tuto metodu se však učí často s oblibou i populární kouči anebo terapeuti různých zaměření. Proč? Proto, aby dokázali lépe pracovat se svými klienty a uměli je i lépe vést na cestě k jejich vlastní proměně.

NLP má své počátky v 70. letech minulého století, kdy se krystalizovalo z modelování úspěšných jedinců své doby. Lidé, kteří se ho začínali učit, měli nadstandardní výsledky.  

Proto se o NLP tolik zajímali lidé jako například Bill Gates. Dnes o něm víme, že vybudoval jednu z nejúspěšnějších IT firem na světě.  

Podobně využil této metody i slavný americký kouč Robbins, který byl dokonce i poradce amerického prezidenta Billa Clintona a dvou královských rodin. A mimochodem Clinton NLP využil i pro vytvoření svého „charisma“, což mnoho lidí neví a mělo to za něco čistě přirozeného. Opak je však pravdou – je to naučená dovednost!

Z těchto příkladů je zřejmé, že jde o velmi účinnou zbraň, nástroj, kterou stojí za to umět správně využít.

 • N symbolizuje Neuro (myslíme tím neurobiologické pochody v našem mozku, od vnímání skrze smysly přes jejich zpracování ve smyslových centrech),
 • L představuje Lingvistiku (jak využíváme psaný či mluvený jazyk a popisování našich představ našim interním jazykem – člověk totiž nemyslí ve slovech, ale myslí v představách, obrazech, pocitech… tomu říkáme interní reprezentace) a
 • P je o Programování mysli (změna a nastavování podvědomých vzorců chování a vnitřních programů konání a jednání aneb nic co děláme není náhodné)

A využití po praktické stránce?

NLP vám pomůže rychle a účinně odstranit to, co vám osobně neslouží:

 • jako jsou různá limitující přesvědčení o sobě či druhých,
 • zbavit se zlozvyků a destruktivních opakujících se typů chování,
 • posílit svou motivaci,
 • získat záchranné stavy pro situace, kdy se třeba necítíte jistí,
 • znásobit pocit své vnitřní síly, sebevědomí, neohroženosti,
 • eliminovat strachy a smazat je ze své hlavy,
 • začít kvalitněji komunikovat s druhými a být vlivnější a přesvědčivější,
 • nebo se zbavit dokonce i silných fobií.

A další desítky dalších možných aplikací NLP. NLP kurz totiž obsahuje celé množství různorodých technik a postupů pro každodenní situace, a hlavně, učí vás nejenom si s nimi poradit v danou chvíli, jako se přeprogramovat před tím, než k tomu dojde, abyste se zachovali novým pro vás prospěšnějším způsobem! A to je přeci skvělé.

Chcete-li tak znásobit svou výkonnost, být dříve úspěšnější, schopnější v komunikaci s druhými, nebo poznat, jak řídit efektivně svou vlastní mysl, rozhodně přijďte na NLP kurz, který pořádá Coaching University Radka Karbana, mezinárodně certifikovaného NLP trenéra pro ČR. Bude se vám líbit a přinese užitek do celého vašeho osobního i profesního života.

Město pro děti