Na cestě kolem světa

16.8.2020

Snad v každém z nás je malá dušička cestovatele, které, to touží po tom objevovat nepoznané. Pro někoho jsou to louky za plotem venkovského domku, jiní raději pokukují po exotických dálkách a sní o návštěvě deštných pralesů a zasněžených velehor. Ne všichni však mají čas a finance si tyto své sny uskutečnit. Naštěstí však existuje mnoho dobrodruhů, kteří se o své zážitky rádi podělí a zprostředkují je ostatním tak, abyste si i vy mohli prožít to, co je na cestě potkalo. Jedním z takových cestovatelů je i Lubomír Novohradský.

Z obýváku až do neznámých dálek

Lubomír Novohradský se o své zážitky z cest dělí pomocí psaní článků na svém cestovatelském blogu. Články jsou psány poutavým stylem, rozhodně vás tedy budou bavit více než hodiny zeměpisu. A také bychom se nedivili, kdybyste si z nich i více odnesli. Jsou protkané i mnohými zajímavostmi z daných míst, které vám jistě pomohou rozšířit si obzory. Jeden z jeho článků se například věnuje tradičnímu vietnamskému pohřbu, kterého měl to štěstí se zúčastnit.

Specialista na Asii

Ačkoliv se Lubomír zaměřuje nejvíce na Asii, jeho články a videa, která nahrává na YouTube, dokáží zaujmout svou šíří záběru. Velmi se vám budou hodit, pokud například sami uvažujete návštěvu daného místa. Díky nim se tak dozvíte, kde a jak si domluvit co nejlevnější ubytování, kde se dobře najíst, jaké památky v okolí se rozhodně vyplatí navštívit nebo třeba kde se dá zapůjčit levně skútr. Jedním z dalších zajímavých informací, které se na tomto cestovatelském blogu můžete dočíst, jsou o průběhu vietnamského pohřbu. Lubomír sám se měl tu možnost se jednoho takového pohřbu zúčastnit a prožít si ho tak říkajíc na vlastní kůži. Zároveň přišel na několik místních tradic, které by naše krajany mohly u takovéto události překvapit, jako je například povinné bílé oblečení, složité obřady nebo délka samotného pohřbu, který trvá šest až sedm dní, s tím, že určité tradice spojené s touto událostí přetrvávají i sto dnů po obřadu.

Město pro děti