Moderní gymnastika

31.7.2017

Ačkoli jsou prázdniny, spousta rodičů s dostatečným předstihem přemýšlí nad volnočasovými kroužky jejich dětí. Prázdniny se totiž překulí jako voda, začne nový školní rok a kroužky se zaplní mnohem rychleji, než byste stihli lusknout prstem. Jestliže i vy přemýšlíte nad tím, co by mohlo vaše dítko bavit, dovolíme si vás nalákat na přečtení dnešního článku. Zaměřujeme se v něm na kroužek moderní gymnastiky, který nadchne především holčičky.

O co jde v moderní gymnastice?

Když se řekne moderní gymnastika, většina rodičů neví, co si pod tímto slovním spojením představit. Někdo nemá sebemenší tušení a někdo si možná myslí, že se jedná o klasickou gymnastiku, akorát s moderním vybavením. A to samozřejmě není pravda.

Moderní gymnastika je velice oblíbený sport kombinující několik dalších aktivit: konkrétně pak balet, divadelní tanec, akrobacie a samozřejmě i gymnastiky. Ještě než si začnete myslet, že je toho na dítě možná až příliš, uklidníme vás. Ve skutečnosti to není tak složité, ba naopak je to docela zábava.

Když se prolínají prvky, není to nuda

V moderní gymnastice se děti naučí prvky baletu, gymnastiky, akrobacie a divadelního tance. Velmi často se u toho používají nejrůznější rekvizity a pomůcky – například stuha nebo obruč. V tomto kroužku se tak dítka naučí nejen teorii daných prvků, ale vyzkouší je i v praxi. Zdokonalují se v běhu, kdy je důležité při běhu správně držet tělo, samozřejmostí je chytání sportovních prvků a to jak v klidné pozici, tak i v pohybu. Díky tomu, že se v moderní gymnastice kloubí vícero prvků, není zde takové riziko, že kroužek zajede do stereotypních kolejí a děti přestane bavit.

Co budou děti ovládat?

Cílem lekcí moderní gymnastiky je děti zdokonalit v technice, naučit je základní sestavy prováděné na žíněnce. Vždy je důraz kladen na zdravou soutěživost, snahu neustále se zlepšovat a soustředit se na provádění jednotlivých cviků.

Město pro děti