Matrace pro miminko: která je ta nej?

23.12.2017

Při pořizování výbavičky pro miminko musíte myslet na spoustu věcí. Pro miminko je potřeba koupit mimo jiné i matraci, která představuje jednu z nejdůležitějších věcí. Jakou matraci ale vybrat, když jich je k dostání tolik? Jestliže se chystáte na pořízení matrace a nevíte si rady, pak uděláte dobře, když si přečtěte dnešní článek.

Výběr matrace nepodceňujte

Malá miminka – a vlastně i starší děti -nejvíce času stráví spánkem. Už jen proto je opravdu důležité věnovat výběru matrace pro miminko dostatek času. Správná matrace musí rozložit tlak na páteř, aby nebyl narušen zdravý vývoj. Níže si společně představíme materiály, ze kterých se matrace vyrábí a představíme si jejich pro a proti.

·         Studená pěna

Matrace vyrobené ze studené pěny jsou kvalitní a jejich předností je skutečnost, že aktivně dýchají. Slibují hodně dlouhou životnost, lepší bodovou elasticitu a prodyšnost, takže se miminka nebudou zbytečně potit.

·         Molitan

Molitanové matrace představují nejčastější typ. Bohužel není pro malé děti vůbec vhodný, protože nedokáže zajistit dostatečnou prodyšnost, nemá dobrou bodovou elasticitu a nezajistí dítěti správné rozložení tlaku.

·         Kokos

Matrace z kokosu spadají mezi nejstarší typy matrací. Poznávacím znamením je poměrně velká tvrdost, nevýhodou pak skutečnost, že je náchylnější na bakterie a plísně – zvláště pak, pokud se nachází ve vlhkém prostředí.

·         Latex

Jako další poměrně známý materiál používající se nejen k výrobě matrací zmíníme latex. Jedná se o přírodní materiál, který je vhodný pro alergiky, pyšní s antiseptickými účinky a slibuje dobrou bodovou elasticitu.

·         Paměťová pěna

Na závěr ještě zmínka o matracích vyrobených z paměťové pěny. Ta je jakožto materiál pro matrace velice oblíbená, protože slibuje skutečné pohodlí. Výhodou je, že dokáže reagovat na teplo i tlak, takže se hravě vytvaruje podle těla a zkopíruje jeho křivky. Za negativum lze určitě označit vyšší pořizovací cenu.

Město pro děti