Maminky, víte, co děti ve svém pokojíčku nesmí postrádat?

28.7.2019

Při zařizování dětského pokoje se maminky zaměřují na tu designovou stránku věci, nikoli na tu praktickou stránku. A to je ta chyba. Sice se dnes dbá na to, aby místnosti v domě byly po designové stránce dokonalé, ale musí se klást důraz hlavně na kvalitu a praktičnost. Zejména při výběru nábytku se nenechávejte zlákat hezky vypadající vnější stránkou nábytku, ne všechno, co hezky vypadá, je taky pohodlné, kvalitní a pro dítě vhodné. 

Pokud zařizujete dětský pokojíček, na doplňky a samolepky na zeď se dívejte jako na poslední věci. Zaměřte se nejdříve na nábytek, který dítěti do pokojíčku pořídíte. Že nevíte, co nesmí děti ve svém pokojíčku postrádat? Nezoufejte ani nevěšte hlavu, krátký seznam toho, na co se nesmí zapomenout, přinášíme. 

Postel je základ dětského pokoje

Součástí každého dětského pokoje by měla být kvalitní dětská postel. U dětských postelí nehleďte na cenu, ale hleďte hlavně na kvalitu. Nechcete přece, aby dítě spalo v nepohodlné posteli, respektive na nekvalitní matraci, která mu jenom zdeformuje záda. Dítě je teprve ve vývinu, jeho záda a tělíčko nesnese tvrdé matrace nebo špatně vyrobenou postel. Poraďte se případně s odborníky. 

Stůl a židle jako další součást dětského pokoje

Dítě bude s pokojem růst a dospívat, proto mu pořiďte do jeho pokojíčku pracovní stolík s kvalitní dětskou židlí. Zatímco stůl budete pravděpodobně měnit s růstem dítěte, židli měnit nemusíte, pokud ji koupíte kvalitní a s možností nastavovat výšku. Taková dětská židle by měla mít hlavně dobré opěrátko, které bude dítěti poskytovat oporu. Ideální je, když bude trochu předkloněná, donutí tak dítě sedět rovně. 

Stan či Teepee pro soukromí dítěte

I děti potřebují mít své vlastní soukromí. Chtějí mít místo, kam budou moct utéct, když se na rodiče budou zlobit. Proto svému dítěti do dětského pokoje pořiďte Teepee nebo stan, což je dnes velice moderní součást dětských pokojů.

Tip redakce: Pro zařízení odpočinkové zóny myslete také na to, aby děti měly kde relaxovat. Dětská křesla dobře poslouží k poslouchání oblíbené pohádky, nebo pro první čtení příběhů. Pro děti je důležitý kontakt s vrstevníky, myslete na to, aby až u vás budou spát kamarádi vašeho dítěte, měli kde spát. Skvělým řešením jsou dětské pohovky.

Město pro děti