Kotníčkové boty dělají zázraky

26.9.2018

Kufry vybaleny, fotky vyvolány??? Jestli ne, nevadí. Co se vleče, neuteče, ale některé věci se moc odkládat nedají. Nevybalená hygienická taštička s opalovacími krémy nad pračkou ještě chvilku vydrží, ale jestli vaše děti přijdou v listopadu do školky/školy v pantoflích a na vánoční návštěvu v žabkách – budete platit za oblastního blázna.

Nemá cenu špekulovat. Po parném létě je tu chladnější podzim, a co by sněhovou koulí dohodil, i zima. Líp už bylo – chce to klid a nohy v teple! Rozuměj kvalitní boty. Ať už na houby, baboletní zmrzku, výlet se školkou, vyjížďku na kole, výpravu za kaštany.

Léto se dá strávit v ledasčem, třeba bosky, ale s podzimem a spol. je to horší. To se nejspíš kotníkovým botám, ideálně s membránou asi nevyhnete. A pokud ano, tak se k nim obloukem zase pěkně vrátíte. Protože, stejně jako láska prochází žaludkem, spokojenost začíná u chodidel.

Podzimní kotníčkové boty baví. Z obyčejných nízkých jsou zajímavé kotníčkové, i vyšší sportovní působí trochu elegantně a ikonické chelsea se neztratí.

 

Ke štěstí chybí jen kvalitní impregnace, aby nohy zůstaly suché, což je větší věda, než se zdá. Suchá noha znamená nepromáčená zvenčí a zároveň nezpocená. Potřebuje dýchat. Membrána a správná péče o boty zajistí, že voda se dovnitř nedostane, ale vzduch ven jo.

A pomůže vám i merino, geniální přírodní materiál, který pohlcuje vlhkost, v zimě hřeje a v teple chladí.  Vložky z vlny si obstřihnete, jak je potřeba.

Kdo si myslí, že podzimní boty musí být nudné outdoorové skoro pohorky, tak se plete. Je spíš těžké vybrat, které…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Město pro děti