Jak vybrat kolečkové brusle

29.4.2018

Jízda na kolečkových bruslích je oblíbená jak u dospělých, tak i u dětí. Podle odborníků je rozumné začít děti učit jezdit na kolečkových bruslích cca od 3-4 let. Záleží na tom, jak se které dítko vyvíjí a jaké má pohybové a balanční schopnosti. Jestliže chcete svému dítěti pořídit jeho první kolečkové brusle, případně chcete novým modelem překvapit i staršího potomka, pak si v dnešním článku přečtěte, jak správně na to.

·        Velikost

Jako první začneme s velikostí, která je i u kolečkových bruslí tím nejdůležitějším. Velikost vnitřní části kolečkové brusle by měla být alespoň o půl čísla větší, nežli jaká je velikost dětské nožičky. Jedině tak zabráníte tomu, aby dítě při jízdě tlačily palečky a jízda se jim tak díky nepohodlí a bolesti znepříjemnila. Investicí mohou být brusle, u kterých je možné velikost nastavovat a to až v řádech několika čísel.

·        Ložiska

Dalším kritériem pro správný výběr jsou ložiska. Těm věnujte dostatek pozornosti, protože v tomto případě platí, že čím kvalitnější ložisko, tím menší klade odpor. Kvalitní ložiska poznáte tak, že když je roztočíte, zastaví se samovolně až po nějaké době, nikoli okamžitě.

·        Kolečka

Nepleťte si kolečka s ložisky, i když to bývá poměrně časté. Pokud je řeč o kolečkách, pak platí, že pro děti je lepší volit takové brusle, které mají kolečka blíže u sebe. Čím blíže totiž kolečka od sebe jsou, tím se dítě bude cítit jistější a stabilnější. Pro začátečníky určitě doporučujeme volit měkká kolečka, která lépe přilnou k povrchu, dokážou si poradit s nerovnostmi terénu a jsou pomalejší.

·        Rám

Na závěr ještě pár slov k samotnému rámu kolečkových bruslí. Na výběr máte mezi rámem kovovým a plastovým, kdy platí, že brusle s plastovým rámem jsou logicky levnější. Plastový rám není tak pevný, takže zde hrozí jeho poškození. Kovový rám je na druhou stranu těžší, ale dobře drží stopu a také toho mnohem více vydrží.

Město pro děti