Jak správně vybrat dětské boty? + sleva až 33 % na nákupy

22.1.2019

Výběr správné obuvi je pro rozvoj dítěte velice důležitý. Přemýšlíte, kde sehnat správnou obuv za nízké ceny? Poradíme, jak zajistit svým ratolestem kvalitu a navíc při tom ušetřit.

Děti jsou akční, rády si hrají venku a hodně toho naběhají. Jejich nohy jsou navíc ve vývinu. Je proto třeba myslet na pořádnou obuv. Jaké předpoklady by měla správná dětská obuv splňovat?

Jak vybrat správnou dětskou obuv

Zajímá vás, jaká obuv je pro vaše děti ta pravá? Chcete mít jistotu, že pro jejich zdravý vývin uděláte maximum? Máme pro vás hned několik rad, jak boty vybrat.

Tvar obuvi

Dětská bota by vždy měla mít co nejkulatější špičku. Obuv tím pádem poskytne dostatek prostoru pro prsty a vyhnete se nepříjemným problémům s puchýři. Zašpičatělá obuv způsobuje až trvalou deformaci nohy.

Stélka obuvi

Dětské nohy se poměrně hodně potí. Aby nedocházelo k nepříjemným problémům a vznikům nemocí, vnitřní nášlapná část boty by měla být vybavena savou vložkou.

Opatek

Tato část boty se často podceňuje a také nejčastěji způsobuje problémy, konkrétně puchýře, v horším případě i deformace nohy. Jedná se o vnitřní dílec boty v oblasti paty. Ten musí být dostatečně vysoký i pevný, jinak hrozí vychýlení dětské nohy od normálu.

Ohebnost obuvi

V místě ohybu prstů by měla být bota co nejvíce pružná. Při špatném výběru opět hrozí až trvalá deformace nohy.

Tlumící vlastnosti

Nejen při chůzi po tvrdých materiálech je neustále ohrožováno zdraví dětských nohou. Ratolesti jsou akční, a proto potřebují botu s ideálním tlumícím efektem. Ten mají takové dětské boty, které jsou vyztuženy pěnovými vložkami. Ty se dají popřípadě do boty dokoupit i samostatně.

Podpatek

Kvůli deformaci nohy je opět vhodné volit u dětských bot podpatek co nejnižší. Předejdete tím zdravotním problémům, které mohou děti ovlivnit i na celý život.

TIP: Ideální boty pro děti by měly být s tkaničkami, nebo na suchý zip. Vždy se ujistěte, že mají děti botu pořádně utaženou, aby se jim noha za chůze nijak nedeformovala.

Kde nakoupit dětskou obuv výhodně

Pokud si chcete být jisti, že pro dobro svých dětí děláte maximum, ale nechcete za boty utrácet majlant, zavítejte na e-shop eObuv. Ten v České republice funguje výhradně jako internetový obchod. Zaměřuje se jen na prodej obuvi a doplňků, tím pádem si můžete být jisti, že se jedná o skutečného specialistu.

Kvalitní obuv od světových značek, jako jsou například Lasocki, Geox, New Balance a Tamaris, nakoupíte v nejrůznějších modelech, barvách i velikostech. Obujte sebe i své děti a mějte jistotu, že každý jejich krok bude přínosem pro zdraví!

Ušetřete až 33 % s Tipli.cz

Rádi nakupujete z pohodlí domova? A víte, že díky cashback portálu Tipli.cz ušetříte i tisíce korun? Stačí k tomu jednoduchá a rychlá registrace, která je zcela zdarma. Staňte se členem nákupního klubu Tipli, proklikněte se do partnerského obchodu a poté už nakupujte stejně jako obvykle.

Už více jak milion Čechů nakupuje s cashbackem. Přidejte se a získávejte za nákupy odměnu ve formě peněz zpět na účet. Při nákupu v e-shopu eObuv získáte z transakce až 3 % zpět. Omrkněte i další obchody s obuví, se kterými portál spolupracuje!

Šetřit můžete také na dalším zboží. Cashback se vztahuje i na elektroniku, oblečení, doplňky do bytu a mnoho dalšího. Tipli.cz spolupracuje s více než 750 obchody, v nichž můžete získat až 33 % hodnoty objednávky zpět. Starejte se o pohodlí svých dětí chytře, zaregistrujte se zdarma na Tipli a šetřete na každém nákupu.

Město pro děti