Dopřejte příjemný spánek sobě i svým dětem – přinášíme tip na luxusní povlečení

3.4.2017

Při výběru ložního prádla buďte nároční. Je třeba se zaměřit hned na několik vlastností, jako je kvalita, materiál nebo velikost. Ještě dvakrát důslednější buďte při výběru povlečení pro vaše děti, které mají mnohdy ještě citlivější pokožku a vyšší nároky než vy.

Jednou z nejdůležitějších vlastností u dětského ložního prádla je dokonalá savost a prodyšnost, která zamezí pocení a možnému následnému prochladnutí dítěte. Volba vhodného materiálu je tedy jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru.  Materiálem, který tyto vlastnosti splňuje a stává se tak nejvhodnějším, je samozřejmě bavlna. Nezpůsobuje alergické reakce, je šetrná a příjemná k dětské pokožce a další výhodou je možnost praní i při vyšších teplotách.

V další části článku vám blíže představíme dvě kolekce luxusního dětského povlečení od oblíbených společností. Jednou z nich je jerseyové povlečení z kolekce Stella Baby od české společnosti Stella Ateliers a druhou kolekcí je Bauer Baby od německé společnosti Curt Bauer a jejich luxusní damaškové povlečení. Obě společnosti se zabývají výrobou pouze vysoce kvalitního povlečení nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Bauer Baby – luxusní damaškové povlečení pro děti na velkou postel

Chcete zajistit vašim dětem příjemný spánek? Pořiďte jim luxusní, pohodlné a krásné damaškové povlečení z kolekce Bauer Baby, do kterého se jistě zamilují.

Dětské povlečení na velkou postel z kolekce Bauer Baby se vyrábí v úpravě Mako-Brokát-Damašek. Jedná se tedy o směs dvou tkanin – tkaného brokátu a tkaného damašku. Díky zušlechťovacímu procesu – merceraci – se povlečení pyšní ještě vyšší pevností, afinitou k barvivům, leskem a také je příjemnější na dotek. Toto povlečení jistě ocení i ti náročnější.

Na omak je tento typ povlečení velmi příjemný a až neuvěřitelně dlouho si udrží svůj krásný vzhled.  Citlivou pokožku potěší neuvěřitelná měkkost. Povlečení je vhodné používat celoročně. Díky kvalitnímu materiálu v létě příjemně chladí, v zimě zase zahřeje. Je dokonale savé a prodyšné. Výhodou je, že se může prát i při vysokých teplotách a stále si udržuje tvarovou i barevnou stálost. I po několika vypráních vypadá stále jako nové. Jeho špičkovou kvalitu vám mimo jiné dokáže i certifikát ISO 9001.

Povlečení má zapínání na zip, polštářek je řešen tzv. hotelovou kapsou.

Vaše děti ale nebude zajímat pouze kvalitní materiál, ale jistě si už potrpí i na design. Povlečení Curt Bauer se vyznačuje elegantním a nadčasovým designem, který zapadne do každého dětského pokojíčku. Tým designerů společnosti Curt Bauer zvolil klasické dětské motivy, jako jsou např. kamarádi z lesa. Veverky, králíci a myšky dovádějící v dubovém lese nadchnou určitě každé dítě. Motivy jsou k dispozici ve třech svěžích barvách: v růžové, tyrkysové a žluté. Pro milovníky klasických motivů je připraveno povlečení s létajícími balóny nebo třeba s měsíčkem a hvězdičkami. Společnost Curt Bauer si připravila pro děti takové motivy, aby každý večer byla radost ulehat do postýlky.

 

Stella Baby – luxusní jersey povlečení pro miminka a batolata do dětské postýlky

Výběru povlečení pro miminka a batolata je třeba věnovat dostatek času a rozvahy. Pokud chcete vsadit na jistotu, zvolte pro ně bavlněné povlečení v jerseyové úpravě, které vám nabídne i společnost Stella Ateliers a jejich luxusní kolekce Stella Baby.

Povlečení do dětské postýlky Stella Baby se vyrábí z pravé ručně sbírané egyptské bavlny Mako. Ta se následně zpracovává do pletené příze, kterou nazýváme Mako-Jersey. Jedná se o lehkou až středně těžkou pleteninu, která je obzvláště měkká, nemačkavá (nevyžaduje žehlení), příjemná a šetrná i k citlivé dětské pokožce, nezpůsobuje podráždění ani alergie. Je mírně roztažná a elastická. Látka pro výrobu tohoto povlečení navíc prochází zušlechťovacím procesem – mercerací, která dodává povlečení vyšší lesk, pevnost, odolnost a afinitu k barvivům.

V rámci kolekce Stella Baby můžete zakoupit i celý set do dětské postýlky, který obsahuje:

  • chránič okolo postýlky (mantinel)
  • peřinku o rozměrech 100 x 135 cm i s povlakem s kreslenými postavičkami či zvířátky, a to v modré, béžovo-hnědé nebo růžové barvě
  • dva povlaky na polštářek o rozměrech 40 x 40 nebo 40 x 60 cm
  • prostěradlo o rozměrech 70 x 130 až 140 cm

K sadě do dětské postýlky je možné samostatně dokoupit další doplňky, jako je například dečka (80 x 130 cm) nebo župánek pro děti do dvou let.

 

Město pro děti