Co dětem nabídne letní škola?

27.7.2017

Jsou prázdniny, děti mají volno a rodiče si lámou hlavu nad otázkou, jak jim sehnat hlídání, když musí do práce. Ne všichni rodiče totiž mají tu možnost svěřit děti babičkám, poslat ratolesti na celé dva měsíce na tábor taky nepřichází v úvahu. Tak co teď?! Řešením mohou být letní školy, které pořádá hned několik měst a do kterých můžete svá dítka přihlásit.

Když rodič nemůže, škola pomůže

Nedostali jste v práci dovolenou? Babičky vám pohlídat nemůžou? Pak to zkuste s letní školou, která je určená pro děti různorodého věku. Záleží samozřejmě město od města, kde se školy pořádají. Termíny se liší, stejně jako podmínky. My třeba víme o letní škole s názvem Letní Letňák, která bude fungovat ve dnech od 18. do 31. srpna a bude pořádaná divadlem Letní Letná.

Co škola pro děti nabízí?

Cílem této školy není jen poskytnout pro děti hlídání v době, kdy jejich rodiče nemůžou. Škola si pro děti připravila bohatý program, dítka budou pod vedením zkušených lektorů a samozřejmě i pod dohledem profesionálních pedagogů – určitě se tak nemusíte bát o jejich bezpečnost!

A co budou děti ve škole Letní Letňák dělat? Kupříkladu se naučí vyrábět loutky, masky, budou hodně malovat i zpívat. Těšit se mohou na dílnu vedenou divadelnicí a herečkou Belou Schenkovou, která bude zaměřena na téma Noemovy archy. Děti nepřijdou ani o výuku hudebních dovedností, chybět nebudou procházky pořádané Národní galerií.

Závěrečné představení

Všechny znalosti a dovednosti, které dítka během letní školy pochytí, pak budou moci projevit v závěrečném představení, které společně secvičí a následně předvedou rodičům a příbuzným. Bude to takové pěkné zakončení léta. Do školy Letní Letňák je možné děti přihlásit na celých 14 dní, ale klidně i jen na několik dní. Omezený je ale počet míst a to na 30 dětí, proto s přihláškou moc dlouho neotálejte!

 

Město pro děti