Ach to brzké vstávání! Tipy jak si po ránu přispat!

18.3.2017

Znáte to – za oknem vaší ložnice je tma tmoucí, většina domácností ještě v klidu spí, ani ptáci se ještě neprobudili, ale u vás doma už je živo. Při pohledu na hodinky protáčíte panenky, horko těžko otevíráte oči a snažíte se spočítat, kolik hodin klidného spánku vám vaše dítko dopřálo dnešní noc. Moc to nebylo, viďte? Než jste se večer dostala do postele a konečně zamhouřila oči, najednou vás ten malý capart tahal za vlasy a donutil vás procitnout. Ranní vstávání a zvláště to brzké je pro rodiče noční můrou. Chcete poradit, jak si ráno ještě trochu pospat?

Dej mi ještě dvacet minut!

Nemusíte vyspávat do půl jedenácté, kolikrát by vám stačilo pouhých 20 minut navíc! Zvláště teď v zimě, kdy se později rozednívá, to k delšímu spánku doslova vybízí. Co ale dělat v případě, kdy má vaše dítě odlišný názor a vstává v hodinu, která je pro vás kritická? Zkuste některý z našich tipů a možná se vám podaří dopřát si po ránu alespoň dvacet minut navíc!

Tip první: přitulte se!

Nevěřili byste, jaké divy dokáže teplá mateřská náruč! Pro děti je kontakt s maminkou hodně důležitý a na většinu z nich má objetí blahodárné účinky – uklidňuje, utěšuje a může i uspat! Schválně to rán vyzkoušejte. Jakmile vaše dítko procitne, vezměte jej k sobě do postele, zachumlejte se společně pod deku a uvidíte – některá dítka ještě na chvilku zavřou očka.

Tip druhý: zabavte jej!

Děti jsou děti a rády si hrají. Po ránu mají nejlepší náladu – a bodejť by ne! Vždyť mají za sebou několik hodin klidného spánku a energie na rozdávání. Dejte své ratolesti do postýlky nějaké hračky a nejlépe takové, se kterými si nemůže hrát přes den. Budou pro něho nové, zajímavé a na pár minut ho určitě zabaví. Mezitím co bude dítě ponořené do objevování, vy můžete ještě v klidu lenošit

Tip třetí: tatínku, starej se!

Jestliže jste to vy, kdo k malému dítku každý den ráno vstává i přesto, že by si ještě rád chviličku poležel, nechte to jeden den na někom jiném. Jako první přichází na řadu tatínek – vždyť i on se může postarat! Klidně to zaveďte jako zvyk, kdy jeden den vstane s prckem taťka a vy si pospíte. Však ono mu to neublíží – ani jednomu!

 

 

 

Město pro děti