Zajímavé studijní obory nabízí Soukromá střední odborná škola START, s.r.o.

5.6.2023

Pokud máte dítě, které bude v příštím roce řešit přihlášku ke vzdělávání na střední škole, možná máte už teď obavu z toho, jak zvládne přijímací řízení. Zda uspěje a dostane se na obor, který ho nejvíc zajímá, nebo budete nuceni přizpůsobit se a nastoupit na studijní obor, který sice také patří k příjemným, ale ne tak moc, jako ten, na který absolvovalo přijímací řízení… V každém případě najdete kvalitní možnost vzdělávání u Střední odborné školy START, s.r.o.

Vsaďte na cestovní ruch

Zajímá vás koncepce školy? Zaměřuje se na neustále se vyvíjející odvětví národního hospodářství, kterým cestovní ruch bezesporu je. Pracovní příležitosti tady jsou s plynoucím časem vytvářeny v některých regionech, jako např. v hlavním městě. Tady konkrétně je např. nutné pracovníky skvěle vybavit jazykově, odbornými znalostmi i vést je k samostatné a tvořivé práci. Také jde o komunikativní a organizační schopnosti.

Školní program klade důraz na univerzální připravenost, aby byli absolventi schopni přizpůsobovat se stále vyšším požadavkům na trhu práce.

Při výuce je stěžejní odbornost aplikovaná do praxe, podpora všestranného rozvoje žáka, vedení k tvořivému myšlení, logickému uvažování a řešení problémů. Nezbytná je motivace k celoživotnímu učení. Ve škole je důležité také budování důvěry, otevřenosti, porozumění u učitelů a žáků. Korektní jednání, vstřícnost, znalost osobních problémů žáku a přístup ke každému samostatně je samozřejmostí.

Kvalitní studijní obor

Cestovní ruch patří bezesporu mezi kvalitní studijní obory. Jedná se o čtyřletý maturitní obor denního studia. Absolvent ovládá na dobré úrovni 2 cizí jazyky, má vytvořeny pevné studijní návyky, je schopen vyhledávat a hodnotit informace, dokáže je zpracovat a využít.

Mnohé další informace ke studijnímu oboru „Cestovní ruch“ najdete na sos-start.cz.