Začněte plnit novoroční předsevzetí spolu s vašimi dětmi

4.1.2018

Pár dnů nového roku je za námi a vy jste se opět začali trápit tím, že se svými dětmi netrávíte dostatek času? Máme pro vás tip, jak spojit příjemné s užitečným. Jaké jste si dali letos novoroční předsevzetí? Zhubnout, trávit více času s rodinou, uklidit konečně garáž? Co takhle spojit vše dohromady, pokud to tedy jen trochu jde.

Společný cíl

Máte-li odrostlejší děti a plánujete něco udělat se svou postavou, pak je zapojte, kupte si třeba společně permanentku do fitness centra. Chodit budete spolu, strávíte tak spolu více času a navíc se budete vzájemně motivovat. Když se nebude chtít jednomu, druhý ho vytáhne.

Udělejte z povinnosti zábavu

I dlouho odkládané aktivity, jako může být právě zmíněný úklid garáže či půdy, mohou být nečekané zábavné, když se do nich zapojí celá rodina. Nejen, že více hlav víc ví, ale když všichni přidají ruku k dílu, vše bude rychle hotové. Můžete přitom hrát třeba slovní kopanou nebo probírat další rodinné plány. Utužíte tak vazby a navíc pohnete s tím, co už tak dlouho odkládáte.

Po práci zábava

V pracovním týdnu se rodina většinou vídá jen u snídaně a večeře, a to je málo. Stanovte si pro nový rok pravidlo, že o víkendu podniknete alespoň jednu aktivitu jako rodina, všichni dohromady. Zapojte děti, ať udělají seznam míst, která by chtěly navštívit. Mohou to být výstavy, filmy, hrady, zámky nebo jen města, která by rády navštívily spolu s vámi. Uvidíte, jak rychle se vám váš rodinný kalendář zaplní akcemi a budete se mít společně na co těšit. Tak co, zkusíte jít na ta novoroční předsevzetí letos trochu jinak? Držíme palce, ať se vám podaří všechna společně vyplnit s dobrým pocitem a novým odhodláním pro další roky.