TIP: Jak lze při pořízení autosedačky ušetřit?

10.1.2019

Koupě autosedačky čeká každého rodiče, který chce své dítko bezpečně a pohodlně převážet autem. Ze zákona nesmí děti v autě cestovat bez sedačky a to se týká dítek od narození až do 36 kg nebo 150 cm. Koupit novou autosedačku není jen tak – kromě hlídání slev na autosedačky od ověřených výrobců to chce přemýšlet a pečlivě vybírat, protože ne všechny autosedačky, které jsou dostupné na trhu, vám mohou nabídnout to nejlepší.

Nepotřebujete tři autosedačky, stačí vám dvě

Mnoho rodičů si myslí, že musí s věkem dítěte pořizovat stále nové autosedačky. Je logické, že když se dítě narodí, pořídí se mu vajíčko. V tom může v autě cestovat, dokud z něho nevyroste. A právě v tomto okamžiku přichází zlomový bod – zatímco většina rodičů jde a pořídí autosedačku s vědomím, že za pár měsíců bude potřeba opět koupit nová, hrstka rodičů ví, že už od tohoto věku může dítěti vystačit pouze jedna sedačka. Jak je to možné? Dětské autosedačky se dělí do čtyř skupin:

  • Skupina 0 a 0+ pro děti 0 až 13 kg
  • Skupina I pro děti 9 až 18 kg
  • Skupina II pro děti 15 – 25 kg
  • Skupina III pro děti 22 až 36 kg

Pro miminka bezesporu potřebujete vajíčko. Jakmile ale dítko vyroste, můžete mu pořídit autosedačku, která spadá do kategorie 9 až 36 kg. Ano, i takové autosedačky se dají na trhu sehnat, jsou velice oblíbené, byť si většina rodičů neuvědomuje o jak dobrou investici jde a jak díky jejich pořízení mohou ve skutečnosti ušetřit.

Autosedačka a poté podsedák

Od určité výšky a váhy dítěte je možné ratolest v autě vozit pouze na podsedáku. Pakliže jste si mysleli, že budete muset pořizovat podsedák zvlášť, je zde vysoká pravděpodobnost, že nebudete. Stačí jen pořídit autosedačku, která je uzpůsobena tak, že jakmile dítko vyroste do určité výšky, dá se odepnout horní část a z celého těla zůstane pouze podsedák. Uvidíte, že jakmile se na trhu porozhlédnete po autosedačkách, jež jsou vhodné pro děti od 9 do 36 kg, najdete mezi nimi i modely, které umožňují přizpůsobení se sedačky potřebám dítěte.

Nedávejte na reklamní triky

Nenechávejte se zlákat reklamou nebo promyšlenými tahy odborníků. Na pořízení autosedačky pro dítě můžete ušetřit, budete-li při výběru přemýšlet. Určitě doporučujeme spolehnout se na prověřené a na trhu známé značky – Cybex, Römer nebo třeba Kiddy.

Město pro děti