Sladký dárek pro děti v pekařství PAUL

21.5.2019

Francouzské pekařství PAUL, jehož pobočky najdete po celé Praze, připravilo pro všechny děti v den jejich svátku malý sladký dárek. Ke každému nákupu dostanou v sobotu 1.června malí zákazníci mandarinkovou nebo broskvovo-meruňkovou mini makronku zdarma. Makronky jsou mistrovským dílem francouzských cukrářů. Oblibu si získaly zejména pro svou příjemně sladkou chuť a typickou strukturu – pravá makronka je uvnitř vláčná a na povrchu křupavá.

Historie makronky

Ač jsou makronky považovány za francouzskou specialitu, pocházejí původně z Itálie. Do Paříže se dostala tato křehká cukrovinka až v polovině 16. století s budoucí královnou Kateřinou Medicejskou. Od královského dvora se módní novinka postupně rozšířila na šlechtické stoly a koncem 18. století i mezi měšťany.  

V této době měly ovšem makronky podobu jednotlivých „sušenek“ z bílků a mandlové mouky bez příchuti a náplně. Teprve v 19. století se začaly ochucovat likérem, kořením nebo marmeládou. S nápadem slepit dvě makronky dohromady krémem a dotvořit tak jejich dnešní podobu přišel údajně až na přelomu 19. a 20. století proslulý cukrář Pierre Desfontaines.

Město pro děti