Půjčky mohou být dostupné i na mateřské

1.4.2019

Bez půjček si mnoho z nás život v dnešním velice nákladném světě již nedokáže představit. Pokud bychom měli všechny nákladné výlohy platit ze svých kapes, nejspíš bychom se nikdy ničeho nedočkali. Sjednáním půjčky se sice v určitém čase vystavujeme finančnímu závazku, nicméně tak dokážeme uspokojit všechny své potřeby ve chvíli, kdy to skutečně potřebujeme. Finanční trh dnes nabízí opravdu široké množství možností, kterými se můžete vydat. Orientace mezi jednotlivými subjekty a jejich produkty proto může být během na dlouhou trať.

Úkolem toho článku je představit všem čtenářům způsob, jak získat přehled o kompletním trhu a zároveň s tím se zaměříme i na půjčky v období mateřské dovolené, které se v určitých situacích mohou určitě hodit. Zaujaly vás tyto myšlenky? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte.

Jak vypadá základní dělení půjček?

  • bankovní půjčky
  • nebankovní půjčky

Těmito základními směry se ve svém rozhodování můžete vydat. Bankovní půjčky disponují podstatně delší historií a hodí se zejména pro získání vyšších finančních obnosů, u kterých získáte daleko příjemnější úrok. Na druhou stranu u bankovních společností nepočítejte s širokou nabídkou půjček drobných, protože ty pro dané subjekty nejsou příliš zajímavé. Pokud byste na takovou službu přeci jen narazili, její vyřizování bude natolik zdlouhavé, že ve výsledku nestihnete finanční nedostatek vyřešit včas.

Nebankovní společnosti jsou na druhou stranu doslov expertem na krátkodobé půjčky hned v několika různých variantách. Velice oblíbenou službou jsou například rychlé půjčky před výplatou, pomocí kterých zaplatíte  nutné výlohy a s úderem výplatního dne vše opět splatíte. V nabídce se pak mimo jiné objevují také půjčky na mateřské dovolené, které se těší také poměrně značné popularitě. Přivést na svět nového člověka je tím nejušlechtilejším činem, zároveň ale musíte počítat s daleko vyššími náklady na život.

V čem jsou výhodné půjčky na mateřské dovolené?

Pokud si pořídíte dítě, z ničeho nic se příjmy vašeho rodinného rozpočtu výrazně sníží. Jeden z rodičů okamžitě nastoupí na mateřskou dovolenou, kde sice bude pobírat určitý finanční obnos, ale zdaleka se nevyrovná běžné mzdě. Pro matky samoživitelky platí nedostatek peněz dvojnásobně. Musíte počítat s tím, že najednou budete muset investovat do značného množství zboží, bez kterého se jednoduše neobejdete.

Procházky s dítětem v přírodě? K těm je zapotřebí kočárek. Vícero oblečení pro miminka je taktéž důležité. Děti jsou navíc neustále ve vývinu, takže z něj za krátký čas vyrostou a budou potřebovat nové. Investice do hraček je také na místě. Zkrátka budete neustále muset doplňovat svou výbavu a když chvíle potřeby nastane, určitě nebudete moci čekat, až na danou věc našetříte.

Kolik si na mateřské mohu půjčit a jak celý proces vypadá?

Půjčky na mateřské se pohybují v takovém finančním rozpětí, aby dokázali plně uspokojit jakoukoli vaši potřebu. Konkrétně se bavíme o částce 500 Kč až 12 000 Kč. Pokud vám můžeme poradit, tak ideální je půjčka 10 000 Kč, se kterou máte naprosto zaručené, že se vám podaří nakoupit všechno, co potřebujete. I když momentálně třeba nevidíte důvod půjčovat si více než 1 000 Kč, ve výsledku se určitě nějaké nutné výdaje zase objeví a následně řešit půjčku znovu je opravdu zbytečné.

Postup žádosti o tuto půjčku vypadá následovně:

  • na internetu vyplníte formulář s vašimi osobními údaji
  • zašlete žádost na příslušná místa
  • prakticky ihned se dočkáte vyrozumění

Jelikož se výše zapůjčené částky pohybuje v poměrně nízkých číslech, tak vyřízení trvá v podstatě jen chvilku, tudíž se nemusíte obávat žádného zdlouhavého jednání.

Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku něco přinesli a pomohou vám řešit situaci i v praxi. Pokud ano, tak naše snažení splnit přesně ten účel, který splnit mělo.

Město pro děti