Povlečení pro děti se nevybírá právě snadno, tak je k tomuto rébusu pozvěte také

26.7.2020

Citlivá dětská pokožka, volba mezi knoflíkem a jemným zipem, barvy pastelové nebo tradiční, ale samozřejmě i pestrá paleta různých motivů. I o tom je dětské povlečení a jeho výběr. Na co byste měli určitě brát zřetel a co je spíše nepodstatné? Na jednu stranu si nenechte nic diktovat, je ale pravda, že děti by se měly spolupodílet na výběru. Jde tu přeci hlavně o jejich ložnici, respektive pokoj, že?

Kvalita něco stojí, zkuste třeba mikroplyš nebo také dejte šanci kvalitnímu flanelu

Povlečení pro děti má svá specifika, můžete si ale vybírat z mnoha různých variant. Nutné však je, aby model splňoval přísné normy, nakupujte proto v renomovaných obchodech, tržnice jsou v tomto směru docela nevhodná varianta. 

Savost a odvod potu musí být na maximu možného, děti přeci mohou jinak prochladnout. Nezapomínejte ani na to, aby materiál nabídl v zimě hřejivou náruč a v létě trochu ochlazení během horké noci. 

Dětské povlečení má řadu podob, zkuste třeba Mickey Mouse pro úplně nejmenší děti, školákům se pak ale bezesporu zavděčíte spíš Star Wars nebo podobným motivem. Nepodceňujeme ani volbu zapínání, dobré je třeba povlečení, která je takzvaně zakládací a nenabídne ošemetné knoflíky nebo zipy. Žehlit? To u většiny dnešních povlečení moderního typu vůbec nemusíte, poohlédněte se třeba po mikroplyši. 

Od věci není ani krepové povlečení, které rychle schne, a i po stránce trvanlivosti nebo kvality jej můžeme označit za výrazný nadprůměr. Dětská pokožka je velmi citlivá, když ale zvolíte bavlnu, určitě neuděláte chybu – vyrážky u přírodního materiálu prakticky vůbec nehrozí, zaručená je i pohodlnost používání. Tak co ještě chtít více? 

Město pro děti