Páteční zpravodaj – kam za kulturou a zábavou?

4.11.2016

1.Strašidelná ZOO 

Ústí nad Labem

Sobota 5. listopadu od 13:00 h.

Kdo by nemiloval ZOO! Zdejší obyvatelé zvířecí říše ale tentokrát můžete vidět z úplně jiného pohledu – trochu strašidelného! V sobotu 5. listopadu hodinu po poledni čeká všechny návštěvníky ZOO v Ústí nad Labem velice zajímavé odpoledne plné čarodějnických úkolů, za jejichž splnění si mohou vyzvednout zaslouženou odměnu na světoznámém nástupišti 9 a ¾! Kromě plnění úkolů si budou moci děti vyzkoušet svou zručnost v tvořivé a výtvarné dílně, chybět nebude ani strašidelná stezka odvahy inspirovaná postavami z knížek a filmů o známém čarodějném učni Harry Potterovi! Kdo bude chtít, může si nechat pomalovat obličej, může se zúčastnit lampionového průvodu nebo si počkat na závěr celého dne v podobě zrození ptáka Fénixe!zoo-usti-ozdoby

2.Vánoční výstava

Galerie Mariette Vizovice

Od 10. října do 23. prosince

Milujete Vánoce a vše s nimi spojené? Pak si nenechte ujít kouzelnou vánoční výstavu konající se v galerii Mariette ve Vizovicích. Galerie se nachází v předzámčí zámku Vizovice, což je samo o sobě velice zajímavé místo. K vidění zde budou ozdoby pocházející z šikovných rukou výrobců ze severních Čech, přičemž většina z nich vznikla na zakázku právě pro tuto sváteční výstavu. Kromě toho se zde dozvíte informace o aktuálních trendech ve zdobení vánočních stromků, což je tradice, které se každý rok na Štědrý den věnujeme snad úplně všichni. Celou výstavou vás tak budou provázet bohatě ozdobené stromečky, ze kterých vám bude zrak přecházet.

3. Zrcadlové bludištězoo-usti-zrcadlova-sin

Kroměříž

Od 1. března do 27. listopadu

Kdo se rád toulá a baví ho hledat tu správnou cestu, ten si na své přijde v Kroměříži, kde se nachází zrcadlové bludiště lákající jak malé, tak i velké. Otevřené je již od 1. března letošního roku a jeho brány se zavřou 27. listopadu. Obdivovat zde můžete zrcadlové i křišťálové bludiště, nechybí ani bludiště pro menší děti, zábavná křivá zrcadla nebo možnost podívat se do kaleidoskopu.

Město pro děti