Možné příčiny vzniku alergie u miminek

26.1.2018

Podle statistik se rodí stále více miminek s již vrozenou alergií. Není se tak čemu divit, že se budoucí maminky, které nosí svůj poklad pod srdcem, ptají, proč je tomu tak a zda vůbec lze vznik alergie nějakým způsobem ovlivnit. Každá milující máma chce již od samého začátku pro své miminko jen to nejlepší, proto se vzdává určitých jídel a pochutin, které nejsou pro miminko vhodné. I přes veškerou snahu se ale spousta nastávajících maminek dopouští chyb, které mohou mít podíl na vzniku alergie u jejich malého drobečka.

Co je vlastně ta alergie?

Napadlo vás někdy zamyslet se nad významem slova alergie? Určitě jej každý z nás zná, ale jen málokdo možná ví, co v našem těle vlastně způsobuje. Alergie je nepřiměřená reakce našeho organismu na určité látky. Tyto netypické, nadměrné a nepřiměřené reakce poškozují tělo a způsobují tzv. alergická onemocnění. Látkám, na které tělo nepřiměřeně reaguje, se říká alergeny. Vida, tak už máme jasno, co je to ta alergie, že?

Alergie u těhotných žen

Jedním z viníků, který stojí za vznikem alergie u miminka, může alergie u jeho maminky. Pokud má těhotná žena na něco alergii a sama se tak s určitým druhem alergie potýká, pak je zde poměrně vysoké procento rizika, že i její miminko tuto alergii mít bude. Jestliže máte alergii na trávu, pyl nebo třeba jahody, měli byste se snažit těmto alergenům vyhýbat a zbytečně své tělo neprovokovat.

Dá se miminko před alergii ochránit?

To je otázka, která vás možná napadla již na samotném začátku dnešního článku. Je to logické, každou maminku by zajímalo, jestli může svoje miminko nějak ochránit a případně jak?! Riziko vzniku alergie můžete zvýšit například tím, že budete konzumovat alergenní potraviny, přijímat alkohol, který rovněž zvyšuje riziko alergie u miminka nebo pobyt v nevhodném prostředí.

Město pro děti