Čemu se budu věnovat po maturitě? Zkuste pomaturitní studium jazyka

13.6.2022

Úspěšně jste odmaturovali a přemýšlíte, co byste mohli začít dělat nyní? Ať už vás čeká rok volna, kvůli nepovedeným přijímacím zkouškám na vysokou školu, nebo jen nevíte, jestli opravdu chcete studovat dál a potřebujete nějakou pauzu, byla by škoda čas navíc nějak nevyužít.

A jak lépe ho využít, než snahou v něčem se zdokonalit? Zajímavý nápad je bezpochyby studium jazyka. Vhodným způsobem pak je pomaturitní studium, ve kterém si můžete vybrat z několika jazyků.

Jak pomaturitní studium funguje? Jaké výhody vám z něho plynou? Jak je to se statusem studenta? To vše vám řekneme v dnešním článku.

Kolik se toho naučím?

Rozsah kurzu je určitě něco, co by vás mělo zajímat, protože pokud se chcete zlepšit alespoň o jednu úroveň, je potřeba být v kontaktu s jazykem každý den a pilně trénovat. Na konci kurzu můžete složit Státní jazykovou zkoušku, kterou můžete prokázat svoje znalosti například na vysoké škole nebo později v zaměstnání.

K tomu vám dopomůže právě pomaturitní studium, které probíhá každý den v týdnu po čtyři hodiny, což je dohromady 20 hodin týdně. Přijdete do kontaktu s různými lidmi a najdete si nové přátele. Především vás ale povede profesionální lektor, který vám se vším pomůže a naučí vás všechno potřebné.

Lektoři se snaží udělat výuku zajímavou, ale především přínosnou. Kurz není jen o vyplňování cvičení v učebnici. Naopak kromě gramatiky si procvičíte slovní zásobu v komunikaci mezi sebou a na aktuálních a zajímavých tématech.

Jaké další benefity mi studium přinese?

Velký benefit je status studenta, na který dostanete potvrzení, a s tím související karta ISIC. Kromě klasické slevy na jízdném si na internetu můžete najít, kde všude ještě sleva platí, protože ji často můžete uplatnit i na sportovní potřeby nebo například v lékárnách.

Jako další je potřeba zmínit, že pokud se rozhodnete pokračovat pomaturitním kurzem, budete i nadále docházet na denní studium, a tak nevypadnete z učebního režimu. Je to velká výhoda, pokud byste potom chtěli jít na vysokou školu.

A nakonec to nejlepší! Každý student u nás získá také kurz druhého jazyka zdarma. A to není všechno – nezíská ho jen pro sebe, ale může si někoho přivést s sebou, a to také zdarma. Vybrat si opět lze z několika různých jazyků jako je němčina, španělština, ruština, francouzština nebo také japonština.

Pomaturitní studium je skvělou příležitostí nevypadnout ze studijního režimu a zároveň se zlepšit v něčem opravdu užitečném. Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám poradíme, jak na to. Nezapomeňte! Čím dříve se přihlásíte, tím levnější vaše studium bude.