Web o zábavě a kultuře pro rodiče s dětmi od 3 do 15 let

Titulní stránka Kulturní novinky z ČR Východočeské divadlo láká na plenérová představení na Kunětické hoře
▼Reklama

Východočeské divadlo láká na plenérová představení na Kunětické hoře

Blíží se příjemné letní noci a s nimi i oblíbená víkendová představení Východočeského divadla na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Druhý červnový víkend zde bude mít premiéru inscenace komedie Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, kterou s hostujícím Jordanem Haj Hosseinem, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích již zkouší slovenský režisér Marián Pecko.

amfiteatrkunetickaCachtickapani2

Čachtická paní

 

Dále v tomto magickém prostoru pod hradem uvede pardubické divadlo dobrodružnou parodii pro celou rodinu Tajemný hrad v Karpatech o podivínech z Drákulova kraje a krvavou legendu Čachtická paní o jedné z nejstrašlivějších hradních paní, která měla na svědomí mučení a smrt více než šesti set mladých děvčat. S Tajemným hradem v Karpatech a Čachtickou paní se Východočeské divadlo na Kunětické hoře rozloučí. Derniéry často slibují i bonusy navíc, proto si představení, i když jste je třeba již viděli, určitě nenechte ujít! Představení začínají ve 20:30 hodin.

Se zajímavým oživením přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na plenérové představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu a k tomu ještě se slevou! „Návštěvníkům představení nabídneme prohlídku hradního paláce včetně věže s krásnou vyhlídkou do okolí, a to vždy v den představení od 19:00 do 20:00 hodin. Prohlídka zabere asi půl hodiny, je to ovšem individuální – někdo se může zdržet déle, někdo to zvládne i za kratší dobu. Hrad si prochází každý sám, k dispozici bude samozřejmě zkušený průvodce, který zájemcům přiblíží historii hradu. Prohlídka hradního paláce stojí 70 Kč, návštěvník, který se prokáže vstupenkou na aktuální večerní představení, zaplatí 60 Kč," upřesňuje kastelán Miloš Jiroušek.

Pokud máte rádi představení venku pod hvězdami, neváhejte a zastavte se v předprodeji Východočeského divadla v Pardubicích, protože vstupenky do amfiteátru na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji a postupně mizí...

amfiteatrkunetickaCachtickapani1

Čachtická paní - celkový pohled na scénu

 

Termíny představení na Kunětické hoře
25., 26. a 27. května 2012 - Petr Abraham / Čachtická paní (derniéry)
8., 9. a 10. června 2012 - William Shakespeare / Sen noci svatojánské (veřejná generální zkouška a premiéry) - Magická komedie. Vedle Hamleta, Krále Leara či Macbetha jedna z nejbohatších Shakespearových her, jež nikdy nepřestane lákat a nabízet nové interpretační možnosti. Les plný kouzel, krásy i divokosti, bytostí éterických i těch, z nichž sálá erotická touha...
15., 16. a 17. června 2012 - Sen noci svatojánské
22., 23. a 24. června 2012 - Sen noci svatojánské
29. a 30. června 2012 - Jules Verne / Tajemný hrad v Karpatech
1. července 2012 -Tajemný hrad v Karpatech (derniéra)

amfiteatrkunetickaTajemnyhrad1

Tajemný hrad v Karpatech

 

Kde: Amfiteátr pod Státním hradem Kunětická Hora, souřadnice GPS: 50°4'49.656"N, 15°48'28.706"E
Více informací: na www.vcd.cz nebo na tel. 466 616 432
Kdy: vybrané dny od 25. května do 1. července 2012, vždy od 20:30 hodin
Doporučeno: pro děti od 10 let, mládež a dospělé

amfiteatrkunetickaTajemnyhrad2

Tajemný hrad v Karpatech

 

Navštivte Mestoprodeti na Twitteru

▼Reklama
Banner