Kam o víkendu? Na betlémy, za dinosaury nebo do pekla?

25.11.2016

kam-na-vylet-maslovy-betlemBetlém z másla

Od 19. listopadu do 1. února 2017

Máslovice

Betlém neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Každý z nás si určitě dokáže vybavit betlém vyrobený z papíru nebo třeba vyřezaný ze dřeva. Uměli byste si ale představit betlém z másla? Pokud ne, pak neváhejte a vydejte se do Máslovic, kde na vás čeká tradiční máslový betlém a to až do začátku února příštího roku! Betlém je možné vidět v sobotu a neděli v čase od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 16 hodin, ve všední dny po telefonické domluvě.

Dinosauři na řetězukam-na-vylet-dinosauri-na-retezu

Od 15. listopadu do 15. března 2017

Technické muzeum v Brně

Které dítě by nechtělo vidět dinosaury na vlastní oči a mít možnost ocitnout se v prostřední druhohorní přírody! Máte-li doma dítka nadšená pro tyto dávno vyhynulé tvory, pak je posaďte do auta a vydejte se na rodinný výlet do Technického muzea v Brně, kde je pro vás od 15. listopadu do 15. března příštího roku připravena výstava robotických dinosauřích modelů v životní velikosti. Výstava je doplněna o realistické zvuky i pachy, což ještě více umocní vaše pocity z návštěvy, díky které vrátíte do doby panující před několika tisíci lety. Užijte si pohled na více než 60 statických i robotických modelů!

Výstava Hravé peklo

Od 11. listopadu do 31. prosince

Bernartice

Čerti nejen v dětech, ale i v mnoha dospělých, odjakživa dokážou vzbudit respekt. Není se čemu divit, že se jich dítka bojí. O skutečnosti, že ne všichni čerti jsou zlí, svá dítka můžete přesvědčit na Výstavě s krásným názvem Hravé peklo, která se odehrává v Bernarticích na Písecku. Výstava se nachází v Husově kapli uprostřed městečka a letošní rok se této bývalé modlitebny ujaly pekelné bytosti. Výstava je tematicky rozdělena do tří části a vy tak můžete navštívit peklo pohádkové, skutečné a děsivé – tam na vás čeká samotný satan!