Čím se řídit při výběru dětského kočárku?

9.2.2017

Blíží se narození vašeho potomka a vy stále přemýšlíte, který kočárek vybrat? S běžnou výbavičkou a dalším vybavením to není tak těžké, ale vybrat ten nejlepší kočárek, to je většinou hotová věda. Na co se zaměřit, a čím se řídit, vám přiblíží tento článek.

Do města či do terénu

V první řadě je dobré myslet na to, kde budete nejčastěji kočárek využívat. Bydlíte-li ve městě a do přírody se vydáváte jen málokdy, můžete s klidným svědomím vybrat i kočárek s tvrdším podvozkem a menšími koly. Pokud ale bydlíte v místě, kde je minimum chodníků a zpevněných cest, pak nejlepší kočárek pro vás bude rozhodně ten s většími, nafukovacími koly, která jsou v ideálním případe odpružená.

I barva je důležitá

Maminky často vybírají dle barvy a tatínkové tajně (někdy i tajně nahlas) šílí. Ale pozor, i barva je vlastně důležitá. Pokud plánujte kočárek odložit i pro dalšího potomka v řadě, pak růžová barva skutečně nebude zcela správnou volbou. Další hledisko je praktičnost. Bílá či velmi světlá barva je sice určitě pěkná a módní, ale praktická není ani trochu. Děti v kočárku leží jen malou část doby, kdy jej využívají. Valnou většinu času v něm sedí, jedí, lezou dolu a nahoru… Berte to při výběru kočárku v úvahu.

Rozum velí, vsaďte na kvalitu

Tatínci vybírají s větší rozvahou, a proto se raději řídí tím, co říkají recenze a vyhodnotí testy kočárků. Ono to platí obecně u většiny zboží, které nestojí pár korun. U kočárků se jedná nejen o cenu, ale zejména o bezpečnost a pohodlí dítěte. Projít si tedy nejrůznější recenze se zde opravdu vyplatí.

Kočárek si nejprve vyzkoušejte

Než se rozhodnete, který kočárek nakonec zakoupíte, určitě si ho nejprve vyzkoušejte. V prodejnách vám rádi vše předvedou, nechte si proto ukázat jak se kočár skládá, případně jak z něj sundat ty části, které lze vyprat. Dobré je také vyzkoušet, zda se vám složený kočárek vejde do kufru vašeho auta, to určitě nepodceňte.

V případě, že se rozhodnete pro trojkombinaci, nepodceňte výběr sedačky, která do sady obvykle patří. Dětská autosedačka je další z věcí, které rozhodně stojí za to prověřit stran kvality, pohodlí a bezpečí. Test kočárků a sedaček zajišťuje hned několik spolehlivých společností, u nás je to například NejlepsiProdukt.cz.